ZAUFAJ oryginalnym atramentom HP — często zadawane pytania

Czy nie zastanawiasz się czasami, dlaczego niektóre atramenty postrzegane są jako kosztowne i co dokładnie dzieje się pod plastikową obudową wkładu drukującego do drukarki atramentowej? Co dzieje się z wkładami po ich odesłaniu do recyklingu i skąd możesz mieć pewność, że wydruk z Twojej drukarki HP jest najwyższej jakości? Często słyszymy te wszystkie uzasadnione pytania, dlatego w tym miejscu przedstawiamy fakty dotyczące drukowania, kosztu atramentu, wartości kolorowego wydruku oraz wpływu drukowania atramentowego na środowisko.

  Oferta wymiennych wkładów do drukarek atramentowych jest bardzo szeroka i zdarza się, że wkłady HP są droższe od niektórych zamienników. Z czego to wynika?

Możliwe, że tańsze alternatywy, z którymi się spotykasz, to wkłady ponownie napełniane (do których atrament został ponownie wpompowany), domowe zestawy do ponownego napełniania lub wkłady regenerowane (w takim przypadku przeznaczenie zużytych wkładów jest zmieniane przez inne firmy i są one ponownie napełniane atramentem, w przeciwieństwie do działania producenta, który poddaje je recyklingowi). Chociaż niższa cena może wydawać się z początku atrakcyjna, należy wziąć pod uwagę fakt, że nie można sprawdzić, ile razy wkład był już używany ani jaka jest jakość atramentu, którym ponownie go napełniono. Co więcej, badania wykazały, że wkłady ponownie napełniane mają wyższy wskaźnik awaryjności niż oryginalne wkłady HP. (1), (2) Najlepszym sposobem zapewnienia sobie ochrony w tym zakresie jest zdobywanie wiedzy na temat czynników zapewniających najlepszą wartość zakupu, która nie jest równoznaczna z najniższą ceną.

(1) W badaniu przeprowadzonym w 2010 roku przez firmę QualityLogic porównano oryginalne wkłady drukujące do drukarek atramentowych HP (45, 78, 56, 57, 339 oraz 344) z ponownie napełnianymi wkładami atramentowymi sprzedawanymi w Europie. Wyniki wskazują, że oryginalne wkłady atramentowe HP pozwalają na wydruk znacznie większej liczby stron i zapewniają większą niezawodność niż wkłady ponownie napełniane. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.qualitylogic.com/2010hpinktestemea.pdf To jest łącze do witryny zewnętrznej.
(2) Awarie dotyczą wkładów niezdatnych do użytku, przeciekających, tworzących smugi oraz wkładów o wydajności poniżej 75 procent w stosunku do wszystkich testowanych wkładów danej marki i danego modelu (pod względem średniej liczby drukowanych stron).

  Jakie działania podejmuje firma HP, aby obniżyć koszt drukowania? Konkurencja jest bardzo silna; jaką wartość ma do zaoferowania firma HP?

Aby pomóc Ci w dokonywaniu rozsądnych wyborów, firma HP stworzyła ofertę wkładów w różnych grupach cenowych. Aby uzyskać optymalne korzyści dostosowane do potrzeb w zakresie drukowania, można wybrać wkłady o wysokiej wydajności (XL). Umożliwiają one wydrukowanie do 5 razy więcej stron w przypadku czarnych wkładów do drukarek atramentowych i do 4 razy więcej stron w przypadku wkładów kolorowych (w porównaniu ze standardowymi oryginalnymi wkładami atramentowymi HP). (1) Dzięki wkładom o wysokiej wydajności koszt druku jednej strony będzie nawet o połowę niższy niż w przypadku wkładów standardowych. (2) Firma HP oferuje również opakowania zbiorcze, dzięki którym można zaoszczędzić do 20 procent w porównaniu z wkładami atramentowymi kupowanymi oddzielnie,(3) jak również pakiety ekonomiczne do wydruków fotograficznych zawierające wkład atramentowy i wysokiej jakości papier fotograficzny HP, które są o 20 procent tańsze od osobno kupowanego atramentu i specjalnego papieru fotograficznego.(4)

(1) W porównaniu ze standardowymi oryginalnymi wkładami HP 364 Photosmart do drukarek atramentowych: czarnym oraz kolorowym. Opakowanie nie zawiera wkładów XL; należy je nabyć osobno.
(2) W oparciu o porównanie kosztu wydruku jednej strony przy użyciu wkładów HP 350 i 350 XL. Koszt wydruku jednej strony obliczono na podstawie rekomendowanych cen dla dystrybutorów firmy HP oraz opublikowanych danych firmy HP o wydajności. Ceny rzeczywiste mogą być inne. Rzeczywista wydajność może być różna w zależności od użytej drukarki, rodzaju drukowanych obrazów oraz innych czynników. (Zobacz: www.hp.com/go/learnaboutsupplies). Wyniki dla innych wkładów będą się różnić. Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/pl/supplies
(3) Oszczędności obliczone na podstawie porównania rekomendowanych przez firmę HP cen detalicznych i wydajności jednego standardowego wkładu atramentowego HP mierzonej w stronach; rzeczywista wydajność różni się w zależności od użytej drukarki, rodzaju drukowanych obrazów oraz innych czynników. Więcej informacji można uzyskać na stronie hp.com/go/pageyield.
(4) Oszczędność 20 procent w porównaniu z cenami zakupu poszczególnych produktów. Oszczędności obliczono na podstawie cen sprzedaży rekomendowanych w marcu 2010 roku. Oszczędności wyrażone w procentach mogą być inne w zależności od ceny detalicznej u lokalnego sprzedawcy.

  Zakupy robię rozsądnie, chcę wybrać odpowiednią drukarkę dla mojej rodziny. Jakie elementy należy wziąć pod uwagę? Jakie pytania należy zadać?

Oto kilka elementów, które pozwolą na właściwą ocenę potrzeb rodziny i zawężenie wyboru, aby umożliwić podjęcie najlepszej decyzji:

  • Jak długo masz zamiar korzystać z drukarki?
  • Co Ty i Twoja rodzina lub firma zamierzacie drukować (np. tekst, grafikę, zdjęcia, strony internetowe itp.)?
  • Jaka będzie częstotliwość i liczba drukowanych stron?
  • Inne czynniki, jak oczekiwana jakość wydruku, wykorzystywany papier oraz czy wydruki będą raczej czarno-białe czy kolorowe.


  Czy ponownie napełniane wkłady atramentowe nie są lepsze dla środowiska? Wolę wykorzystywać do drukowania atrament, któremu mogę zaufać i z którym dobrze się czuję. Dlaczego firma HP nie sprzedaje ponownie napełnianych wkładów?

Korzystając z oryginalnych atramentów HP, zawsze otrzymujesz nieużywane i zupełnie nowe wkłady. Są one wyżej oceniane i przewyższają ponownie napełniane wkłady pod względem wydajności mierzonej w stronach oraz niezawodności(1). Ponieważ oryginalne wkłady atramentowe HP nie są ponownie wykorzystywane, możesz mieć pewność, że spełnią Twoje oczekiwania. To jest również powód, dla którego nie napełniamy ponownie naszych własnych wkładów atramentowych; udowodniono, że ponownie napełniane wkłady są niestabilne i zawodne.(1) Nie zmienia to faktu, że firma HP jest zaangażowana w stosowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie recyklingu na całym świecie. Od 1991 roku firma HP inwestuje w program zwrotu i recyklingu produktów o nazwie HP Planet Partners, który umożliwia prosty i wygodny recykling oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych i laserowych HP w ponad 50 krajach, regionach i obszarach na całym świecie.

Więcej informacji na temat programu HP Planet Partners oraz stosowanego w firmie HP procesu recyklingu wkładów atramentowych w „zamkniętej pętli” można znaleźć tutaj.

(1) W badaniu przeprowadzonym w 2010 roku przez firmę QualityLogic porównano oryginalne wkłady drukujące do drukarek atramentowych HP (45, 78, 56, 57, 339 oraz 344) z ponownie napełnianymi wkładami atramentowymi sprzedawanymi w Europie. Wyniki wskazują, że oryginalne wkłady atramentowe HP pozwalają na wydruk znacznie większej liczby stron i zapewniają większą niezawodność niż wkłady ponownie napełniane. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.qualitylogic.com/2010hpinktestemea.pdf To jest łącze do witryny zewnętrznej.

  Co oznacza proces recyklingu w „zamkniętej pętli”? Czy wszystkie wkłady zebrane w ramach programu HP Planet Partners są rzeczywiście poddawane recyklingowi?

Program HP Planet Partners jest rozwiązaniem, które pozwala na pozbywanie się zużytych wkładów drukujących HP w sposób przyjazny dla środowiska. Niedawno zanotowaliśmy istotny sukces: w 2009 roku łączna waga wkładów zwróconych i poddanych recyklingowi osiągnęła 177 000 ton. „Zamknięta pętla” oznacza, że wkłady zwrócone w ramach programu HP Planet Partners są łączone z tworzywami sztucznymi uzyskanymi z surowców wtórnych, takich jak butelki po wodzie, a następnie wykorzystywane do produkcji nowych oryginalnych wkładów drukujących HP — zamykając tym samym cykl produkcyjny bez wywożenia plastiku na wysypiska. Ponieważ wszystkie wkłady do drukarek atramentowych HP oraz wkłady z tonerem do drukarek laserowych HP są poddawane recyklingowi w ramach najnowocześniejszych procesów firmy HP, można mieć pewność, że zwrócone wkłady są poddawane recyklingowi w sposób odpowiedzialny i nie znajdą się na wysypisku ani w piecu do spalania śmieci.

Więcej informacji na temat programu HP Planet Partners oraz stosowanego w firmie HP procesu recyklingu wkładów atramentowych w „zamkniętej pętli” można znaleźć tutaj.

  Chcę drukować własne broszury i karty menu w moim małym biurze, ale czy drukowanie w kolorze nie jest drogie? Czy drukowanie w kolorze będzie naprawdę korzystne dla mojej działalności?

Kolorowy wydruk nie jest już drogim luksusem. Wręcz przeciwnie — drukowanie firmowych materiałów marketingowych, ulotek, broszur i dokumentów w jasnych i żywych kolorach może bezpośrednio wpłynąć na zadowolenie klientów i postrzeganą wartość marki lub firmy. Ludzie reagują na kolory w kategoriach emocji. Chcesz przyciągnąć ich do swojej firmy jeszcze zanim do niej wejdą — możesz to osiągnąć, korzystając z dokumentów wydrukowanych w kolorze i przygotowanych według pomysłowego projektu. Oryginalne atramenty HP zapewniają unikalne barwy, udostępniając nawet 72,9 miliona kombinacji kolorów, co pozwala uzyskać bardziej realistyczne przejścia i żywe, kolorowe wydruki.

  Dlaczego powiadomienie o kończącym się atramencie pojawia się, zanim jego poziom we wkładzie stanie się rzeczywiście niski? Czy firma HP stara się nakłonić mnie do większych wydatków?

Powiadomienie o niskim poziomie atramentu opracowano jako pomocny element mający na celu poinformowanie użytkownika o kończącym się zapasie, jeszcze zanim zauważy on niską jakość wydruku spowodowaną niskim poziomem atramentu. Należy je traktować podobnie jak kontrolkę stanu paliwa w samochodzie. Lepiej nie czekać z ponownym napełnieniem baku do momentu aż paliwo się skończy. W przypadku atramentu jest to sygnał, że warto mieć zamienny wkład gotowy do użycia. Użytkownik jedno- lub wielofunkcyjnej drukarki HP Photosmart może kontynuować drukowanie do momentu, gdy zdecyduje się na wymianę wkładu. Powiadomienie to nie ma na celu nakłaniania do kupienia większej ilości atramentu.

* Koszt wydruku strony oparty na porównaniu rekomendowanych cen sprzedaży tuszów HP 350 i HP 350 XL oraz ich wydajności. Aktualne ceny mogą się różnić. Aktualne wydajności mogą się różnić w zależności od użytej drukarki, drukowanego obrazu i innych czynników (zobacz: www.hp.com/go/learnaboutsupplies). Wyniki dla innych tuszów będą się różnić Więcej informacji na stronie: hp.com/pl/supplies.

(1) W porównaniu ze standardowymi oryginalnymi wkładami HP 364 Photosmart do drukarek atramentowych: czarnym oraz kolorowym. Opakowanie nie zawiera wkładów XL; należy je nabyć osobno.
(2) W oparciu o porównanie kosztu wydruku jednej strony przy użyciu wkładów HP 350 i 350 XL. Koszt wydruku jednej strony obliczono na podstawie rekomendowanych cen dla dystrybutorów firmy HP oraz opublikowanych danych firmy HP o wydajności. Ceny rzeczywiste mogą być inne. Rzeczywista wydajność może być różna w zależności od użytej drukarki, rodzaju drukowanych obrazów oraz innych czynników. (Zobacz: www.hp.com/go/learnaboutsupplies). Wyniki dla innych wkładów będą się różnić. Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/pl/supplies.
(3) Oszczędności obliczone na podstawie porównania rekomendowanych przez firmę HP cen detalicznych i wydajności jednego standardowego wkładu atramentowego HP mierzonej w stronach; rzeczywista wydajność różni się w zależności od używanej drukarki, rodzaju wydruków oraz innych czynników. Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/go/pageyield. (4) Oszczędności obliczone na podstawie porównania cen detalicznych i wydajności wkładów HP XX z wkładami HP XX w opakowaniach zbiorczych (brak w zestawie, należy nabyć osobno); więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/go/pageyield.
(4) Dostępne do określonych modeli drukarek HP Deskjet, HP Photosmart i HP Officejet.
(5) Dostępne tylko do określonych modeli drukarek HP Photosmart.